Конгэк
-25 °С
Болотло
75 лет Победы
Бөтә яңылыҡтар
Новости
26 Август 2020, 11:45

Ҡотлайбыҙ!

Мәғариф өлкәһендәге фиҙаҡәр хеҙмәттәре өсөн “Рәсәй Федерацияһының маҡтаулы тәрбиә һәм мәғариф хеҙмәткәре” түш билдәһе менән:

Мәғариф өлкәһендәге фиҙаҡәр хеҙмәттәре өсөн “Рәсәй Федерацияһының маҡтаулы тәрбиә һәм мәғариф хеҙмәткәре” түш билдәһе менән:
1.Р. В. Байбулатова - Кинйә Арыҫланов исемендәге 9-сы башҡорт гимназияһы урыҫ теле һәм әҙәбиәте уҡытыусыһы.
2.И. Н. Исмәғилева - 3-сө гимназияның биология уҡытыусыһы.
3.О. А. Ипполитова - Нөгөш ауылы “Тирмәкәй” балалар баҡсаһы мөдире.
Белем биреү өлкәһендәге ҡаҙаныштары һәм күп йыллыҡ намыҫлы хеҙмәте өсөн Рәсәй Федерацияһы Мәғариф министрлығы Маҡтау грамотаһы менән:
1.А. В. Аношина – 4-се мәктәптең башланғыс класс уҡытыусыһы.
2.Т. П. Елистратова – Восточный ауылы урта мәктәбе математика уҡытыусыһы.
3.Н. Т. Торгашова – Балалар экология үҙәге өҫтәмә белем биреү педагогы.
4.Ә. З. Хәйруллина – “Аҡсарлаҡ” 25-се балалар баҡсаһы музыка етәксеһе.
Башҡортостан Республикаһы Кесе фәндәр академияһы призеры әҙерләгән өсөн Башҡортостан Республикаһы Мәғариф һәм фән министрлығының Рәхмәт хаты менән:
1.А. У. Дәминева – 1-се гимназияның география уҡытыусыһы.
2.Г. Р. Исмәғилева – 3-сө гимназияның физика уҡытыусыһы.
3.В. М. Исмәғилев – Йәш техниктар станцияһы директоры.
4.Я. А. Майкова – 4-се мәктәптең урыҫ теле һәм әҙәбиәте уҡытыусыһы.
5.А. Н. Мелкова – 1-се гимназияның математика уҡытыусыһы.
6.И. В. Корытникова – 6-сы лицейҙың башланғыс класс уҡытыусыһы.
7.Л. А. Трофимова – 1-се мәктәптең инглиз теле уҡытыусыһы.
Йәш быуынды тәрбиәләү һәм уҡытыу эшендә күп йыллыҡ намыҫлы хеҙмәте өсөн Мәләүез районы хакимиәтенең Маҡтау грамотаһы менән:
1.А. Р. Әбделмәнова – 8-се мәктәптең биология уҡытыусыһы.
2.О. Ю. Агеева – “Шатлыҡ” 17-се балалар баҡсаһы музыка етәксеһе.
3.И. И. Бекина – Ергән балалар-үҫмерҙәр спорт мәктәбе тренеры.
4.Л. И. Масальская – “Миләшкәй” 16-сы балалар баҡсаһы тәрбиәсеһе.
5.С. А. Рыбина – 6-сы лицей директорының тәрбиә эше буйынса урынбаҫары.
6.Г. М. Шәйхәлиева – Сәйет ауылы урта мәктәбе математика уҡытыусыһы.
7.Ә. Ю. Собханғолова – күп йүнәлешле һөнәри колледж уҡытыусыһы.
8.В. А. Петрунина – индустриаль колледж уҡытыусыһы.
9.Н. Е. Конюхова – Воскресенск коррекция мәктәп-интернаты.
10.О. М. Исмәғилева – “Разумовский исемендәге МДИТУ” филиалы уҡытыу-методика эше буйынса белгесе.